מהבלוג

תכנית הבראה לעסק- איך יוצאים מהקשיים?

המצב הכלכלי בארץ והקושי הרב בניהול עסק מביאים עסקים רבים למצבים של קריסה והפסדים.
בעלי עסקים רבים הם אנשי מקצוע מצוינים, אך הם לא בהכרח מבינים ויודעים כיצד לנהל את העסק בהיבט הכלכלי שלו. בעל עסק, שמחליט להקים עסק בתחום ההתמחות שלו, יש לו חלום גדול להצליח בתחומו, הוא משקיע את כל מה שיש לו בעסק ולא מצליח להביא לרווחים מכיוון שלא ידע לשווק את העסק נכון או לא עבד על פי תכנית עסקית ברורה. אך לא רק עסק שמגיע לקשיים נדרש לתוכנית הבראה לעסק. גם עסקים ותיקים, רווחיים יותר ופחות, נקלעים לעיתים למצבים בהם נדרשת התייעלות והבראה.


אז איך בונים תכנית הבראה לעסק? כיצד ניתן להוציא עסק מהקשיים אליו נקלע?
זיהוי הגורם הבעייתי- יש לבחון את כל מרכיבי העסק ולמצוא את עקב אכילס, את נקודת התורפה, את מה שגורם להפסדים או מעקב את הרווחיות בעסק. זו יכולה להיות מחלקה שלא מתפקדת ביעילות, או עובד שאינו מבצע את עבודתו, זו יכולה להיות התנהלות לא נכונה ובזבוז. חשוב לשים את היד על הגורם הבעייתי ולעצור אותו.
אסטרטגיה לשינוי- יש לבנות אסטרטגיה ברורה ומפורטת, תכנית פעולה ברורה, שלב אחר שלב, מהן הפעולות שהולכות להינקט על מנת להביא להבראת העסק. כמובן שיש להביא את האסטרטגיה לידי פעולה וכמה שיותר מהר.
בניית תזרים מזומנים עתידי- צמצום וריווח ההוצאות אל מול הגדלת ההכנסות והרווח, מציאת פתרונות לתקופת הביניים עד שהעסק יחזור לאיזון.
בהרבה מקרים, לאחר שעסק נכנס לקשיים בתזרים המזומנים, לבעל העסק קשה לזהות את הבעיות שהביאו למצב, לעיתים קשה לו להודות כי טעה. כדאי לשכור שירותי חברה לייעוץ עסקי, שתוכל לבנות תכנית הבראה מפורטת וריאלית לעסק. אנשים חיצוניים, שאינם מעורבים רגשית בעסק, יוכלו למצוא פתרונות ולהציף בעיות. חברת ייעוץ תוכל להביא פתרונות שבעל העסק לא תמיד חושב עליהם או כלל אינו מכיר ויודע על קיומן.

(*)
הכנס שם פרטי ומשפחה

(*)
הכנס כתובת אימייל

(*)
הכנס מס׳ טלפון

(*)
אנא הכנס מהות השרות המבוקש

(*)
מספר שגוי

Invalid Input

© 2016 Or-Star LTD All Rights Reserved