מהבלוג

תופעת רשת מפחידה

7רוב האנשים מוצאים את האינטרנט ככלי מדהים אשר תורם לחיים בדרכים מגוונות. אך יחד עם זאת, יש להיות מודעים לסכנות הטמונות בין כותלי שירותי שיתוף הקבצים והרשתות החברתיות. אחת הסכנות היא חדירת האקרים לתוך המחשב האישי ללא ידיעת המשתמש, והשתוללות חופשית שלהם במרחב האישי.
אחת הסכנות היא העתקת קבצים אישיים ותמונות, למשל, או שליטה ממשית במחשב האישי, כולל שימוש במצלמת האינטרנט על מנת לצלם מקרוב ולבצע מעקבים בזמן אמת. ההאקרים הזדוניים עלולים להמשיך עם פעילות זאת ככל שיחפצו, ללא ידיעת או אישור המשתמש. והאמת? הנתונים לגבי התרחבות התופעה מזעזעים.
בז'רגון ההאקרים נקראת תופעה זו "Ratting" – הכלי בעזרתו מצליחים ההאקרים לחדור לתוך מחשבים אישיים. המילה RAT מייצגת את Remote Administration Tool. זהו כלי המהווה תכנת מחשב אשר הופכת את אקט הפריצה לפשוטה יחסית.
באמצעות קובץ נגוע אותו יוצרים ההאקרים, הם יכולים להעלות אותו אל שירותי שיתוף קבצים תחת כותרת של סרט חדש, שיר מוכר ואהוב או משחק מחשב שזוכה להורדות רבות, וממתינים עד שמשתמש כלשהו מוריד אותו. גם אם נפתח הקובץ רק פעם אחת, די בכך עבור ההאקר לקבל גישה קבועה אל המחשב האישי בעזרת ממשק תוכנת ה-RAT.
עבור האקרים מתקדמים, נחש השימוש ב-RAT כדרך פשוטה ונחותה מאוד לפריצת מחשבים, והמשתמשים בה הם בעיקר אנשים משועממים או האקרים מתחילים. לא מפתיע לגלות כי רבים מהמשתמשים ב-RAT הם נוער מתבגר בעל יותר מידי זמן פנוי.

RSForm! Pro example copy

This text describes the form. It is added using the Free Text component. HTML code can be added directly here.

Full Name(*)
Please type your full name.

E-mail(*)
Invalid email address.

Number of Employees(*)
Please tell us how big is your company.

Position(*)
Please specify your position in the company

How should we contact you?

When would you like to be contacted?(*)
Please select a date when we should contact you.

© 2016 Or-Star LTD All Rights Reserved