מהבלוג

מתי כדאי להכניס שותף לעסק?

8בעלי עסקים רבים שואלים את עצמם את השאלה האם כדאי להכניס שותף לעסק ואם כן- מתי נכון לעשות זאת?
הכנסת שותף לעסק קיים אינה דומה לפתיחת עסק בשותפות מלכתחילה. מי שהקים עסק יודע, שהקמת עסק היא כמו לידה וגידול של ילד. אנו מכניסים לעסק שלנו את האני מאמין שלנו, את האופי שלנו, את האישיות שלנו, במהלך השנים העסק מתעצב בדמותנו... הכנסת שותף, ממש כמו בזוגיות, יכולה לבנות את העסק ולהצמיח אותו יותר, אך יכולה גם לפגוע באופיו של העסק ולהרוס אותו.
אז למה בכלל להכניס שותף לעסק קיים? הנה כמה סיבות ששמענו במהלך השנים מלקוחותינו:
תזרים מזומנים- בעלי עסקים רבים חושבים שהכנסת שותף מביאה איתה הכנסה של תזרים מזומנים, הרי על השותף להשקיע בעסק, מה שיכול לעזור לעסק להתרומם או לגדול בצורה משמעותית. הצורך בכסף אינה סיבה מספיק טובה להכנסת שותף לעסק. ניתן להשיג מימון בדרכים אחרות, מבלי שנצטרך לחלוק את הרווח עם אדם נוסף, מבלי שנצטרך לותר על קבלת ההחלטות הבלעדית שהייתה לנו בעסק עד כה.
קבלת החלטות- ניהול עסק היא משימה מורכבת. יש צורך לקבל החלטות שונות, לפעול תחת לחץ ולעמוד ביעדים. בעלי עסקים רבים חושבים שקל יותר לשאת בנטל הזה בשניים ולא לבד. זה נכון, רק אם השותף שנכנס באמת יכול לעמוד במשימות ולחלוק איתכם בנטל. יכול מאוד להיות, שאם תכניסו את השותף הלא נכון, במקום להקל בתהליכי קבלת ההחלטות, הוא רק יקשה עליכם.
זרוע מקצועית משלימה- בעלי עסקים רבים מבינים כי אין להם את הידע, הניסיון והמקצועיות בכל תחומי העסק. נגר שפותח נגריה, לרוב אין לו הידע הנדרש בשיווק, בניהול החשבונות ועוד, לכן אולי עדיף לו להכניס שותף בעל הידע המשלים שייקח על עצמו את היבטי העסק האחרים. ואנחנו שואלים- למה שותף? אפשר לקחת עובדים טובים ומקצועיים, כל אחד בתחומו.

נכון, במקרים רבים שותף, עבודה בצוות, ביחד, יכולה למנף את העסק ולהצמיח אותו לגבהים חדשים. אנשים רבים חושבים שקל יותר לעבוד בשניים, לחלוק את הסיכון, להתייעץ ולקבל החלטות יחד. זה נכון רק במידה ובחרתם בשותף שבאמת נותן לכם את כל הדברים הללו.
במידה והחלטתם להכניס שותף לעסק, חשוב שתהיה בינכם סינרגיה, שהעבודה המשותפת תביא לתוצאות גבוהות בהרבה ממש שיכולתם להגיע בנפרד. חשוב לעגן את השותפות בהסכם מול עו"ד ורשויות המס והבנקים, לבנות תכנית עסקית ברורה ולבצע חלוקת תפקידים ואחריות מפורטת ככל שניתן. כמו כן, אנו ממליצים בחום, לפני הכנסת שותף לעסק, לבדוק לעומק את עברו של השותף, כדי שלא יהיו לכם הפתעות לא נעימות...

בהצלחה!

(*)
הכנס שם פרטי ומשפחה

(*)
הכנס כתובת אימייל

(*)
הכנס מס׳ טלפון

(*)
אנא הכנס מהות השרות המבוקש

(*)
מספר שגוי

Invalid Input

© 2016 Or-Star LTD All Rights Reserved