מהבלוג

מודל עסקי למשקיעים

המודלים העסקיים הטובים ביותר הם אלו המסייעים למשקיע להבין לא רק מה החברה עושה ואיך, אלא גם מה מבדיל אותה. הם עונים על השאלה מדוע משקיעים, לקוחות, עובדים ושותפים יבחרו בחברה זאת ולא במתחרה שלה.
למשקיעים שונים יש מודלים עסקיים שונים לניהול עסקים בצורה שונה. חשוב שתזכור כי מטרתך היא גיוס כספים. זה נשמע פשוט ומובן מאליו, אך לעיתים קרובות בעלי עסקים מתעלמים מהבנת חשיבות השורה האחרונה במודל העסקי שלהם.
מודלים שונים מובילים לגישות שונות להערכת שווי, מבנה עסקי ותהליך בדיקה נאותה. אין מודל אחד נכון. המודל העסקי של המשקיע מתבטא בדרך כלל בתיק ההשקעות, גודל הקרן, האם יהיה להם מושב במועצת המנהלים, איך יתקבלו החלטות השקעה, ועוד.


לפני פניה אל משקיעים, כדאי לבדוק עם בעלי חברות אחרות שעבדו איתם, ולשאול באופן ישיר אודות המודל שלהם, עם כמה חברות הם עבדו, ואיזה ערך הם מוסיפים לחברה – תחום מומחיות, קשרים, יכולות ניהול, איזה מוניטין הם מביאים לקיום הבטחותיהם?
אם לא תעשה את זה, תנהל משא ומתן בחלל ריק.
משקיעים מוסיפים ערך בדרכים שונות. הקפד לקבל כספים מגורמים שמתאימים לצרכים שלך. במקרים מסוימים, יתכן שתרצה משקיע שיבלה יותר זמן בעסק שלך. במקרים אחרים, יתכן שלא תרצה לראות אותם לאחר סימון הקווים. בכל מקרה, דיון ההערכה, מבנה העסקה והתהליך, יכול להשתנות בהתאם.
בחר מודל עסקי ופרט אותו בתכנית העסקית שלך. הגדר באופן ברור מיהם הלקוחות שלך, כמה הם משלמים, באיזה אופן, ולאלו רווחים אתה מצפה.
המשקיעים יבחנו את ההיבטים החשובים של המודל, כגון כמה גדולה ההזדמנות, כמה מהר צפויה ההתרחבות, ומיהם המתחרים. במילים אחרות, חשוב: מה הן עשר המילים המגדירות את המודל העסקי שלך?

(*)
הכנס שם פרטי ומשפחה

(*)
הכנס כתובת אימייל

(*)
הכנס מס׳ טלפון

(*)
אנא הכנס מהות השרות המבוקש

(*)
מספר שגוי

Invalid Input

© 2016 Or-Star LTD All Rights Reserved