מהבלוג

למה התרסקו הקופונים?

55חברת הקופונים הגדולה 'גרופון', התרסקה לאחרונה, עם הדחת המייסד והמנכ"ל, אנדרו מייסון. על פי ניתוח האתר דה ורג', נגרמה המפלה בעיקר בשל "גרידיות" של מספר בכירים בחברה.
הכתבה מתארת את אריק לפקובסקי, המייסד המשותף של 'גרופון', אשר מכהן כיום כיו"ר, כמכשול העיקרי של החברה.
בכיר לשעבר בחברה, אשר עבד בצמוד אל לפקובסקי, מתאר אותו כ"מבריק" אך כזה שתאוות הבצע גוברת על האינטליגנציה שלו, דבר אשר מוביל אותו לקבל החלטות לטווח קצר, ולחפש ללא הרף כיצד לגדול הרבה יותר באופן מיידי, ללא התחשבות בתוצאות.
הכתבה מאשימה גם את האחים הגרמנים סמוור, מהם רכשה 'גרופון' את אתר הקופונים האירופי סיטי-דיל. האחים התקרבו אל לפקובסקי במידה רבה וסייעו להנעת הצמיחה המהירה של החברה והתרחבותה באירופה.
ההצלחה הובילה את לפקובסקי להקשיב יותר לגרמנים, והוא יצר לעצמו שם של "כריש", בעוד האחים סמוור מתוארים כ"לווייתנים קטלנים".
כאשר התלבטה 'גרופון' באם לצאת בהנפקה ראשונה לציבור, לחצו לפקובסקי והאחים סמוור לעשות זאת, למרות שגורמים מנוסים דוגמת האוורד שולץ ומארק אנדרסן מ'סטארבקס' יעצו להם להמתין להבשלת החברה. מייסון התלבט והאחים סמוור פרעו את עיקר השקעתם טרם ההנפקה ועזבו כמעט מיד, אך מורשתם נותרה בחברה.
לעומת זאת, לקח אחריות אנדרו מייסון והתפטר בעקבות הפסדי החברה. לדברי מחבר הספר "Groupon's Biggest Deal", השתמש לפקובסקי במייסון רק על מנת להשליכו כשעיר לעזאזל עם התדרדרות החברה.
בסוף פברואר הודיעה 'גרופון' על הדחת מייסון, 24 שעות לאחר הדיווח על הפסד רבעוני מפתיע ופרסום תחזית מאכזבת. במכתב יוצא דופן אותו פרסם מייסון לאחר פיטוריו, הוא הודה כי נכשל בתפקידו.
במכתב אשר פנה אל עובדי 'גרופון', הוא ציין כי לאחר שני רבעונים בהם לא עמדה החברה בציפיות, ולאור אירועי השנה וחצי האחרונות, הוא לוקח את האחריות.

(*)
הכנס שם פרטי ומשפחה

(*)
הכנס כתובת אימייל

(*)
הכנס מס׳ טלפון

(*)
אנא הכנס מהות השרות המבוקש

(*)
מספר שגוי

Invalid Input

© 2016 Or-Star LTD All Rights Reserved